Firma Sunai oferuje bogatą gamę ofert kredytowych, oraz leasingowych. Naszym oficjalnym partnerem jest firma Silesia Leasing

 

Kredyt, Leasing

 

Jeśli rozglądasz się za kredytem samochodowym, powinieneś wcześniej zastanowić się nad kilkoma ważnymi informacjami:
- czas na jaki kredyt samochodowy ma być udzielony,

- wysokość Twoich zarobków - banki udzielając kredytu samochodowego potrzebują zabezpieczenia. Zwykle jest to zaświadczenie o zarobkach,

- rodzaj pojazdu - nowy czy używany. Kredyt samochodowy jest udzielany częściej na samochody nowe, aniżeli używane,

- powinieneś wliczyć w kredyt samochodowy dodatkowe koszty na ubezpieczenie komunikacyjne AC, które to również jest często wymagane przez banki,

- więcej informacji dowiesz się po wysłaniu wniosku kontaktowego. Doradca kredytowy oddzwoni do Ciebie i przedstawi najkorzystniejszą ofertę.

 

Kredyt samochodowy

 

Kredyt samochodowy jest powszechnie znaną metodą kupna nowych i używanych pojazdów. Oprocentowanie na jakie bierzemy kredyty samochodowe zależą głównie od wysokości pożyczki oraz od okresu na jaki jest ona zaciągana.

 

Najlepsze kredyty samochodowe udzielane są na wysokie kwoty, a przy tym na krótki okres spłaty. Dodatkowo należy wspomnieć, iż kredyt na samochód używany będzie również droższy niż na samochód nowy. Kredyty samochodowe są udzielane częściej i na lepszych warunkach niż pożyczki gotówkowe na dowolny cel. Przy zakupie pojazdu na kredyt, musimy się liczyć z faktem, że bank który nam go udziela będzie wymagał od nas zabezpieczenia w postaci częściowego przewłaszczenia. Możemy jednak liczyć na łagodniejsze warunki kredytu samochodowego w momencie, gdy posiadamy wkład własny. W takich przypadkach banki podchodzą łagodniej do kredytobiorcy, przez co również możemy zaoszczędzić na niższym oprocentowaniu kredytu samochodowego.

 

Powinniśmy zatem dokładnie przemyśleć, gdzie chcemy wziąć kredyt, jaki samochód chcemy kupić oraz przez jaki okres będziemy go spłacać.

 

Po szczegóły zapraszamy na stronę http://www.silesialeasing.pl

 

Wybór dobrej oferty finansowania

Przymierzając się do zakupu maszyn, urządzeń, samochodów osobowych czy ciężarowych oraz innych przydatnych urządzeń dla rozwoju naszej firmy, stawiamy sobie pytanie: gotówka, kredyt czy leasing?

Wątpliwości pojawiających się wraz z tym pytaniem jest bardzo dużo. Poniższy artykuł ma za zadanie ułatwić Państwu dokonanie trafnego wyboru.

Wydaję się, że najprostszym zakupem jest zakup za gotówkę - owszem, ale to rozwiązanie nie zawsze jest realne lub opłacalne. Czasami lepiej obracać gotówką w bieżącej działalności niż zamrozić środki kupując np. maszyny czy samochody.

Wielu właścicieli firm od dawna korzysta z leasingu jako najlepszej formy finansowania i rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Jednak, w niektórych przypadkach korzystniejszym może okazać się kredyt, aczkolwiek należy pamiętać, iż mimo, że jest to najstarsza forma finansowania to jednak obniża zdolność kredytową w przypadku chęci ponownego skorzystania z kredytu.

Dla firm korzystających z dotacji unijnych najlepszymi źródłami finansowania są pożyczki pod dotacje lub kredyty.

Wybór formy finansowania jest uzależniony od wielu czynników min. kondycji finansowej firmy, zdolności kredytowej, źródła pochodzenia przedmiotu finansowania.

 

.

Finansowanie samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych

Leasing operacyjny, leasing finansowy, kredyt samochodowy.

Różnią się one sposobem rozliczenia pod względem podatkowym. W leasingu operacyjnym przedsiębiorca będzie mógł zaliczać do kosztów działalności całość rat leasingowych bez ograniczeń, co przełoży się na wysokość podatku dochodowego płaconego przez przedsiębiorcę. Zarówno w przypadku leasingu finansowego jak i kredytu samochodowego ujmuje się w koszty działalności odsetki od rat leasingowych czy kredytowych. Wybierając rodzaj finansowania sami musimy odpowiedzieć na czym nam zależy, czy potrzebujemy kosztów czy chcemy mieć środek trwały i amortyzować go.

Finansowanie maszyn i urządzeń

Leasing operacyjny, leasing finansowy, kredyt, pożyczka pod dotacje

Maszyny i urządzenia są podstawą do prawidłowego funkcjonowania, rozwoju
i podnoszenia konkurencyjności na rynku każdego przedsiębiorstwa. Leasing, kredyt są standardowymi formami finansowania, natomiast dzięki temu, że coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z dotacji unijnych rośnie popularność pożyczek pod dotacje unijne. Mimo iż, dotacje zostaje przyznana, firma musi mieć środki na zakup przedmiotów dotacji aby móc otrzymać zwrot z Unii. Oczywiście dla wielu jest to nierealne i w tej sytuacji można skorzystać z pożyczki pod dotacje.

Inne formy finansowania

Okazuję się, że oprócz leasingu operacyjnego czy finansowego rozwiązaniem rozwojowym dla potencjalnego przedsiębiorstwa może być leasing zwrotny. Z tej formy bardzo często korzystają przedsiębiorcy, którzy chcą uwolnić środki zamrożone w maszynach i urządzeniach czy samochodach aby sfinansować na przykład remont, modernizację hali czy inne potrzeby firmy.

Rodzajami kredytów z jakich możemy skorzystać są:

  • kredyty obrotowe – udzielane na sfinansowanie potrzeb wynikających z bieżącej działalności gospodarczej przedsiębiorstwa (np. zakup towarów jak również wyposażenia);
  • kredyty inwestycyjne – udzielane na finansowanie przedsięwzięć, mających na celu powiększenie lub ulepszenie majątku trwałego przedsiębiorstwa;
  • kredyty na finansowanie projektów inwestycyjnych – udzielane na ściśle określone zamierzenia inwestycyjne.
  • Kredyty samochodowe – przeznaczone na sfinansowanie zakupu pojazdu zarówno dla przedsiębiorców jak i osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej.
  • Kredyty hipoteczne – przeznaczone na sfinansowanie zakupu nieruchomości bądź inne cele, gdzie zabezpieczeniem  kredytu  jest  posiadana  już  nieruchomość lub nabywana. Udzielane  zarówno  przedsiębiorcom  jak i osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej
  • Kredyt dla wspólnot mieszkaniowych – udzielany dla wspólnot mieszkaniowych. Przeznaczony na remont nieruchomości czy termomodernizację. Możliwość kredytowania z premią BGK.

Rozwój firmy jest realny, w zasięgu ręki i zależny tylko od Państwa. Powodzenia!

 

 


Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
| + - | RTL - LTR