purple_flowerSprzedać samochód używany w Polsce nie jest łatwo - zwłaszcza, gdy mamy do sprzedania 300 identycznych, różniących się tylko nieznacznie stanem technicznym. Okazuje się jednak, że może to być o wiele prostsze niż się wydaje.

Każdy klient szukający samochodu używanego chciałby go nabyć z pewnego źródła, ważna jest historia pojazdu, przebieg i stan techniczny. Z kolei Firmy leasingowe i z sektora car fleet management: posiadają floty samochodów używanych z udokumentowaną przeszłością, stosunkowo młodych i chcą je sprzedać. Potrzebne jest tylko stworzenie odpowiedniego styku pomiędzy tymi podmiotami.

Często samochody poleasingowe, mimo podobnych przebiegów, są w bardzo różnym stanie. Jedni kierowcy dbali o auto bardziej, inni mniej. Poza tym, te samochody mogą być rozproszone na terenie całego kraju. Najlepiej, gdyby można je było przetransportować w jedno miejsce, tam przygotować do sprzedaży i odstawić klientowi, bądź na plac, gdzie czekałyby na klientów.
Okazuje się, że cała ta operacja logistyczna może być prostsza niż nam się wydaje. - Dzięki naszemu zapleczu logistycznemu możemy zaproponować firmom leasingowym i CFM cały łańcuch dostaw. Od momentu odebrania nowych samochodów od importera, a nawet z samej fabryki, przez ich przygotowanie i dostarczenie do klienta, aż po odebranie i przygotowanie do sprzedaży samochodów poleasingowych.


SMART
Trudniejsze wydaje się przygotowanie samochodów używanych do sprzedaży. Wiadomo przecież, jakie auto wjedzie na każdy krawężnik - służbowe. Odbieramy i przygotowujemy do sprzedaży samochody od firm Rent a Car. Pomimo dość krótkiego okresu eksploatacji, wynoszącego około ośmiu miesięcy, auta te są w bardzo różnym stanie. - Dzięki zastosowaniu systemu szybkich napraw SMART, możemy sprawnie usunąć uszkodzenia i przywrócić samochodom atrakcyjny dla klienta wygląd. Tę samą technologię firma chce zastosować, odbierając auta od firm CFM-owych. Te samochody są na ogół po trzyletniej eksploatacji, ale stan większości z nich nie jest zły.

Technologia SMART pozwala nieinwazyjnie naprawić drobne wgniecenia, rysy, otarcia. Także we wnętrzu, wszelkie zabrudzenia, rysy czy ślady po papierosach można bez większych problemów usunąć. W zależności od wymagań klienta, w tym wypadku firmy CFM-owej bądź leasingowej, auta mogą być przygotowane w różnoraki sposób od podstawowych zabiegów kosmetycznych, aż po dokładne pranie tapicerki, czy maskowanie śladów montażu dodatkowych urządzeń. Bez względu na wybrany wariant, wzrost atrakcyjności wyglądu samochodu przekłada się na wzrost tempa i ceny sprzedaży

Auto sprzedam!
Kiedy samochody są już odebrane od klienta i zostały profesjonalnie przygotowane do sprzedaży, firma SUNAI może zapewnić dwie rzeczy. Odstawić samochody pod wskazany adres, gdzie zostaną wystawione na sprzedaż, albo pozostawić je u siebie na placu.  Możemy zaoferować miejsce, możemy zaoferować sprzedawców, a nawet finalny transport do ostatecznego klienta.

Korzystanie z jednego, doświadczonego już na rynku i wszechstronnego, operatora logistycznego pozwala firmie zmniejszyć koszty i skutecznie rozwiązać ewentualne napięcia. System taki od lat z powodzeniem stosowany jest na Zachodzie Europy, ciekawe, czy polski rynek dojrzał już do takich rozwiązań.

Od początku 2009 roku import aut używanych do Polski zmalał o około 50%. Można by sądzić, że wpłynęło to stymulująco na sprzedaż samochodów nowych, która w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego wzrosła o 0,6 %. Wygląda jednak na to, że wzrost sprzedaży w Polsce spowodował re-eksport samochodów do Niemiec wywołany akcją premia 2500 . Pozwala to sadzić, że popyt na tanie auta w Polsce stale istnieje i nie jest w pełni zaspokajany z wcześniejszych źródeł. Dlatego wzrasta atrakcyjność oferty flot samochodów poleasingowych a ich właścicielom warto zastanowić się nad poprawą atrakcyjności oferowanych samochodów i efektywności ich sprzedaży.


Firma Sunai oferuje państwu pomoc przy sprzedaży samochodów poleasingowych, jak również odkup samochodów poleasingowych.

Celem szybkiej wyceny prosimy o kontakt z firmą Sunai.

Telefonicznie +48 692 035 804

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Za pomocą formularza - wystarczy wypełnić krótki formularz wpisując dane państwa samochodu, a już po chwili otrzymają państwo bezpłatną wycenę samochodu.

FORMULARZ - PROSZĘ KLIKNĄĆ

Dla dużych flot prosimy o przesłanie pliku z pakietem samochód, podamy łączną cenę.

Kto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
| + - | RTL - LTR